Hızlı İletişim

30 yılı aşkın geçmişimiz ve tecrübeli kadromuzla kusursuz işler yapmaktayız.

icon_widget_image Pazartesi-Cuma: 8:00-17:00; Pazar: kapalı Bandırma Organize Sanayi Bölgesi 1.Sokak No:11, 10902 Gönen/Balıkesir +90 (266) 713 00 22 +90 (266) 713 20 22 icon_widget_image info@atilimendustri.com
Haska Yapı Socar İzmir - Arşiv Binası

Çelik Yapıların Enerji Maliyeti

“Çelik Yapıların Enerji Maliyeti Nasıl Düşürülür?” sorusunun cevabını sizler için derledik.

Çelik Yapıların Enerji Maliyeti Nasıl Düşürülür?

Çelik yapılar modern bir seçim haline geldi ve yeni fabrikalar inşa eden çoğu işletme sahibi çelik yapıları tercih etmektedir. Tabi ki, yeni yapının enerji verimliliğini arttıracağını ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlayacağını umuyorlar. Burada çelik binaların enerji maliyetini düşürmek için birkaç fikir sunacağız.

Isı yalıtımı çelik binaların enerji maliyetini düşürür.
En iyi yapıyı inşa etmek için çeşitli enerji tasarrufu teknolojileri kullanılır. Yapının ısı yalıtım performansını ve hava geçirmezliğini en üst düzeye çıkarın ve yapının ısıtma ve soğutma gereksinimlerini en aza indirin. Çelik yapınız için uygun ısı yalıtım malzemeleri seçmek, kışın ısınma, yazın serinlik etkisini sağlayabilir, bu da ısıtma ve soğutma sisteminiz üzerindeki baskıyı azaltacak ve yapının enerji tüketimini azaltacaktır. Çelik yapıların

Aydınlatma ve Havalandırma
Doğal havalandırma, doğal aydınlatma, güneş radyasyonu ısısı gibi çeşitli pasif bina yöntemleri ve mümkün olduğunca konforlu bir iç mekan termal ve nemli ortam ve aydınlatma ortamı elde etmek için, aktif mekanik ısıtma kullanımını en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için soğutma sistemleri kullanılabilir. Alanı ve pencere sayısını orta derecede arttırabilir ve aydınlatma enerjisinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Yüksek ısı ve duman açısından zengin ürünler üretiyorsanız, duman egzozu ve ısı dağıtımı elde etmek için en iyisi havalandırma ve duman tipi tavan pencerelerini özelleştirmektir.

Çatı rengi çelik binaların enerji maliyetinden tasarruf sağlar.
Isıtma ve soğutma kayıplarının çoğu çelik yapıların çatısından kaynaklanmaktadır. Çatı kaplamaları, yapının iklimine bağlı olarak birçok yönden enerji tasarrufuna yardımcı olabilir. İkliminiz daha soğuksa, koyu renkli kaplama daha fazla güneş ısısını emecektir. Sıcak bir iklimde bulunuyorsanız, açık renkli kaplama güneş ışığını yansıtabilir ve böylece soğutma maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Enerji Tüketimi Değerlendirmesi
Tesisin çeşitli destek tesislerinin normal çalışma seviyesinde olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek gerekir. Hasar görmüşse zamanında değiştirme, yalnızca güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enerji tüketimini de azaltır. Örneğin, kapıların ve pencerelerin normal şekilde kapatılıp kapatılmayacağı, vantilatörlerin anormal çalışıp çalışmadığı vb. Ayrıca bir değerlendirme yapmak için profesyonel bir enerji değerlendirme ekibini davet edebilirsiniz. Biraz paraya mal olsa da, enerji tasarrufu maliyetlerinizi uzun vadede binlerce lira azaltabilir.

Yorum Gönder