Hızlı İletişim

30 yılı aşkın geçmişimiz ve tecrübeli kadromuzla kusursuz işler yapmaktayız.

icon_widget_image Pazartesi-Cuma: 8:00-17:00; Pazar: kapalı Bandırma Organize Sanayi Bölgesi 1.Sokak No:11, 10902 Gönen/Balıkesir +90 (266) 713 00 22 +90 (266) 713 20 22 icon_widget_image info@atilimendustri.com
a

Solar Led Armatür

Solar Led Armatur
ATILIM ENDÜSTRİ

Solar Led
Armatür

Solar LED aydınlatma teknolojisi, güneş enerjisini bünyesinde toplayarak, bu enerjiyi ışığa dönüştürerek aydınlatma sağlar. Ayrıca bu sistem de güneş paneli sisteminde olduğu gibi çalışır. Yani güneş enerjisi, güneş paneli vasıtasıyla elektrik enerjisine dönüştürülür ve bu enerji de aküde depolanır. Ardından ise güneş ışığının olmadığı akşam saatlerinde de aküde depolanan bu enerji de LED aydınlatmayı çalıştırır.
Solar LED sistemi, aynı evsel depolamalı güneş enerji sistemi gibi çalışır. Fotovoltaik hücrelerden oluşan paneller, elektrik üretir ve ardından sistemde bulunan mini bir şarj kontrol cihazı vasıtasıyla da aküyü şarj ederler. Ardından akü içerinde depolanan elektrik AC akıma dönüştürülmeden doğrudan DC LED aydınlatma sistemini çalıştırır. Ayrıca sistemde otomatik ışık sensörleri bulunmaktadır. Bu sensörler de havanın aydınlık ve karanlık olma durumunu algılar ve bu bilgiye göre de solar LED aydınlatmasını çalıştırır.