Hızlı İletişim

30 yılı aşkın geçmişimiz ve tecrübeli kadromuzla kusursuz işler yapmaktayız.

icon_widget_image Pazartesi-Cuma: 8:00-17:00; Pazar: kapalı Bandırma Organize Sanayi Bölgesi 1.Sokak No:11, 10902 Gönen/Balıkesir +90 (266) 713 00 22 +90 (266) 713 20 22 icon_widget_image info@atilimendustri.com
GESBEY FABRİKA

Cephe Kaplama Sistemleri

“Cephe Kaplama Sistemleri” yazımızı sizler için derledik.

Çelik Çatı Kaplama Sistemleri

Cephe kaplama sistemleri, 1 cm’den 3 cm’ye kadar değişen kalınlıklardaki betonun kalıplandırılarak kaplanması işlemine verilen isimdir. Bu kaplamaya her türlü desen verilebilir. Bu da müşterileri memnun eder çünkü herkesin zevki farklıdır. Her binaya yakışacak olan kaplama deseni de farklıdır. Çelik cephe kaplama uzun ömürlüdür. Diğer kaplama türlerini 10 sene rahatlıkla kullanıyorsanız çelik cephe kaplamayı 20 sene kullanabiliyorsunuz.

Çelik cephe kaplamalar taşıma sorunu yaşamaz ve her boyutta desen uygulanabilir. Büyük geometrik şekiller de zorluk çıkarmadığı için tercih edilen kaplama desenleridir. Çelik cephe kaplama sayesinde binalar deprem, rüzgar ve diğer doğal afetlere karşı çok daha dayanıklı olur. Böylece olası bir afet çıktığı zaman endişeye kapılmaya gerek kalmaz. Bunun nedeni ise çelik cephe kaplamalar deprem anında yükü binaya eşit şekilde dağıttığı için binayı güvence altına alır.

Sanatsal Tasarım Çelik ile Yapılır

Binanın dışında sanatsal bir tasarım görmek istiyorsanız binanıza çelik cephe kaplama yaptırmalısınız. Bu tasarımlar binaya ayrı bir güzellik katıyor. Özellikle yeni yapılan sıfır binalarda çelik cephe kaplama tercih ediliyor. Çünkü insanlar sıfır binalarda şık tasarımlar ile karşılaşmak istiyor. Balkon korkuluğu ve dış cephe kaplaması aynı modelde olduğu zaman çok daha dikkat çekici oluyor.

cephe kaplama sistemleri

Dış cephe kaplama rengini müşteri kendisi belirleyebiliyor. Dış cephe çelik kaplamalarda genelde altın rengi ve siyah renk tonları tercih ediliyor. Bu renkler binada çok ağır duruyor fakat binanın rengine göre beyaz renklerde çok tercih ediliyor.

Isı ve Ses Yalıtımı Mevcut

Çelik cephe kaplama binaya ses ve ısı yalıtımı da veriyor. Bu sayede binadaki katlarda yüksek sesle konuşulduğunda, müzik açıldığında ya da herhangi bir gürültü olduğunda diğer katlarda oturan sakinler rahatsız olmuyor. Eski binalarda oturan vatandaşlar ses yalıtımı olmadığı için çok şikâyetçi fakat yeni binalarda böyle bir problem olmuyor.

Isı yalıtımı da hem yazın hem kışın binada oturanlara avantaj sağlıyor. Yaz ayında içeri giren sıcağı keserek binanın serin kalmasını sağlarken kış aylarında binaya giren soğuğu keserek binanın soğuk olmasını önlüyor. Çelik cephe yalıtımında bu konforu yaşamak mümkün oluyor.

Her Yönden Kolaylık

Çelik cephe kaplama dairede oturanlara her yönden kolaylık sağlıyor. Bunlardan biri de temizlik. Çelik cephe kaplama kolay temizlenme özelliğine sahip. Üstelik kötü hava şartlarından olumsuz etkilenip renginde solma, çatlama ve kararma gibi sonuçlara yol açmıyor. Hava şartları ne olursa olsun ilk günkü gibi temiz ve kaliteli bir görünüme sahip oluyor.

Çelik cephe kaplama diğer kaplama türlerine göre daha ucuza mal edilir. Uygun olduğu için de birçok bina sahibi dış bölüme çelik cephe kaplama yapmayı tercih ediyor. Tabi ki bu kaplamanın da fiyatlarını ölçü, renk ve model gibi faktörler etkiliyor. Bu konuyu firmanızla konuşmanızda fayda var.

Yorum Gönder