Hızlı İletişim

30 yılı aşkın geçmişimiz ve tecrübeli kadromuzla kusursuz işler yapmaktayız.

icon_widget_image Pazartesi-Cuma: 8:00-17:00; Pazar: kapalı Bandırma Organize Sanayi Bölgesi 1.Sokak No:11, 10902 Gönen/Balıkesir +90 (266) 713 00 22 +90 (266) 713 20 22 icon_widget_image info@atilimendustri.com
Steel Çelik - Pınar Otel

Çelik Yapı Seçmenin Nedenleri

Çelik yapı seçmenin nedenleri yazımızda bir bina projesini başlatmak, yapı için malzeme seçimi de dahil olmak üzere büyük kararlar gerektirir. Çelik bir yapı, dayanıklılık, rüzgar ve depreme dayanıklılık ve yapısal bütünlüğü içeren çeşitli önemli faydalar sunar. Bir seçim gerektirildiğin de çelik yapı her zaman ekonomiktir, bu nedenle çeliği kullanmak için diğer nedenle bir göz atalım;

Çelik yapı seçmenin nedenleri için Gerekenler;

 • Çelik imalatçınızın veya montajcınızın kalite, güvenlik ve becerileri düzenleyen Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylandığından emin olun.
 • Çelik şirketinizi sadece maliyete göre seçmeyin.
 • Kaliteden ödün vermeyen veya işi aceleye getiren bir şirket seçmek, uzun vadede size daha pahalıya mal olacaktır.
 • Hataları düzeltmek ve önlemek için kendi bünyesinde hem imalat hem de montaj yapan bir şirket arayın.
 • Çelik Yapı Esneklik, Yapısal Bütünlük Sağlar.
 • çelik yapı seçmenin nedenleri

  Dayanıklılık: Çelik yapınız çatlamaz, parçalanmaz, çürümez veya bükülmez ve zamanla tutarlı bir şekil alır. Genişlemez veya daralmaz ve yapısal bütünlüğünü korur.

  Çelik ayrıca, özel güvenlik veya fiziksel koruma gerektiren binalarda yaygın olarak kullanılan patlamaya dayanıklı uygulamalar için iyi bir seçimdir. Çelik çerçeve kullanılan bir bina, çökmeye karşı da dayanıklıdır.

  Rüzgar ve Depreme Dayanıklılık: Çelik yapılar, kasırga ve deprem gibi doğal afetlere karşı direnç sunan, diğer yapı malzemeleri ile karşılaştırıldığında daha fazla güç ve süneklik sağlar. Çelik yapılar ayrıca doğru tasarlandıklarında tutarlı bir yük yoluna sahiptir ve üretilen her çelik ürün standart kalite gereksinimlerini karşılamalıdır.

  Yapısal Bütünlük: Çelik bir yapı, işlevlerini veya sakinlerini kesintiye uğratmadan hem insan yapımı hem de doğal zorluklara dayanma yeteneğine sahiptir. Çelik ayrıca dayanıklı, yanmaz ve güçlüdür. Homojen özellikleri, tasarımda güven için tutarlı ve öngörülebilir olmasını sağlar. Çeliğin sünekliği, doğal afetler veya insan yapımı bir olayın neden olduğu yer değiştirmeleri barındırırken kuvvetlerin yeniden dağılımını mümkün kılar. Çelik, beton yapıda veya ahşap çerçevede bir bağlantı noktası olarak kullanılması gibi diğer yapı malzemeleriyle birlikte kullanıldığında yapısal bütünlük ve güç katar. Çelik ayrıca kaynak, vida ve civata gibi güvenilir bağlantı seçenekleri oluşturan standart bağlantılara sahiptir. Beklenmeyen bir gerilme kuvveti durumunda çelik, basıncı absorbe etmek için ek yük yolları sağlar.

  Atılım Endüstri yaklaşık 30 yıldır çelik konstrüksiyon alanında hizmet etmektedir. Projeniz hakkında detaylı konuşmak ve yüksek kalite seviyesini deneyimlemek için bizimle iletişime geçin.

  Yorum Gönder